Choď na obsah Choď na menu
 


Basketbalový zápas majstrovstiev Slovenska

14. 5. 2010

V stredu nám triedna pani učiteľka oznámila radostnú zvesť. V piatok sa ,,ulejeme“ (6.A a 5.B) z vyučovania a pôjdeme na basketbalový zápas Majstrovstiev SR starších minižiačok do mestskej haly. Prečo práve my? No predsa preto, lebo tam budú hrať naše spolužiačky a treba ich povzbudiť!!

V piatok sa zápas začal o 9:15. Nastúpili proti sebe dva tými MŠK Iskra Svit - BKM Junior UKF Nitra. Pre nás fanúšikov bol zápas veľmi zaujímavý a počas zápasu sme vytvárali perfektnú ,,atmošku“. Samozrejme, fandili sme rodnej Nitre.

Na začiatku súperkám naše hráčky  nastrieľali veľa košov. Svit dal v prvej štvrtine iba jeden bod, zatiaľ čo Nitra 13. Naše hráčky (teda nitrianske) im vôbec nedovolili dostať sa pod náš kôš. Skandujúci fanúšikovia šaleli od nadšenia.

V druhej štvrtine si hráčky Svitu uvedomili, že musia pridať, a tak pridali 8 bodov. Ale naše Nitranky zlepšili svoj výkon a pridali na svoje ,,konto“ ešte 10 bodov.

V tretej štvrtine padli iba dva koše a dali ich Nitranky. V poslednej štvrtine nám dali súperi deväť bodov, ale naša výborná hráčka (spolužiačka) Linda Dubeňová dala 5 košov za sebou a tým nám pridala 10 bodov.

Nitra nakoniec nad Svitom vyhrala 54:18. Všetci fanúšikovia sa tešili z pekného víťazstva. Hráčkam môžeme iba ďakovať.

Výborne hrala aj druhá naša spolužiačka Dominika Šablatúrová. Nedali sa zahanbiť ani mladšie spoluhráčky: z 5.B - Terézia Sailerová, Natália Martišková, Viktória Fehérová, Ema Oláhová, zo 4.C - Simona Bochnovičová.

Škoda, že sme nemohli zostať aj na ďalší zápas medzi BK ZŠ Zvolen – ŽBK Whirlpool Poprad, museli sme sa vrátiť do školy.

Chcete vedieť, ako dopadli celé majstrovstvá ? Kliknite si:

http://www.nitricka.tv/sport/sportovci/majstrovstva-sr-basketbal-miniziacok.html?page_id=299

 

Obrázok Obrázok

 

 Obrázok


http://www.bkm.szm.com/index1.htm


Obrázok

 

 Števo Kováč a Rado Procházka, 6.A